Kultura Piastów dla dzieci

Weź udział w II ogólnopolskim konkursie dla dzieciMożliwość wygrania trzydniowej wycieczki do Gniezna we wrześniu 2016 r. oraz adnotacja na świadectwie szkolnym o zdobyciu tytułu laureata to tylko niektóre z powodów, dla których warto wziąć udział w II ogólnopolskim konkursie dla dzieci pn. Tu powstała Polska – chrzest Polski.

Na bazie przygotowanych scenariuszy lekcji i kart pracy opublikowanych na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl w dziale konkurs oraz scenariusze lekcji został ogłoszony konkurs dla dzieci z klas IV - VI szkół podstawowych w całej Polsce. Uczniowie niniejszych szkół, którzy przygotują relację z przeprowadzonych lekcji kreatorskich mogą wziąć udział w w/w konkursie. Termin nadsyłania prac upływa w dniu 23 maja 2016 roku.

Sfilmowane i nadesłane lekcje będą poddane pod głosowanie internautów na www.kulturapiastowdladzieci.pl. Autorzy zwycięskich nagrań (reprezentanci 5 szkół max. po 9 uczestników, tj. opiekun i 8 uczniów) otrzymają nagrodę główną w konkursie. Na zwycięzców czeka trzydniowa wycieczka do Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w terminie 14 – 17 września 2016 roku. Konkurs został uwzględniony w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2016/2017.

Konkurs został objęty patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. I ogólnopolski Konkurs dla dzieci pn. Tu powstała Polska odbył się w roku 2015. Więcej na jego temat: http://kulturapiastowdladzieci.pl/index.php/pl/konkurs-glosowanieKontakt PolishPLEnglish (UK) GermanDE-CH-AT
Licznik odwiedzin: 121945