Culture of the Piast Dynasty for children

Plakaty

Na zlecenie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie została opracowana seria plakatów edukacyjnych na temat kultury Piastów dla dzieci. To wyjątkowe wydawnictwo składa się z czterech barwnie zilustrowanych i w przystępny sposób napisanych plakatów:

1. Zjazd Gnieźnieński i pierwsza koronacja
2. Piastowska architektura monumentalna
3. Życie w grodzie
4. Pancerni i tarczownicy

W roku 2012 Powiat Gnieźnieński za pośrednictwem kuratoriów oświaty w całej Polsce wyposażył wszystkie szkoły podstawowe w zestaw w/w plakatów dla dzieci.

W założeniu plakaty mają stanowić dodatkowy materiał dydaktyczny do nauki historii, języka polskiego, jak również przedmiotów artystycznych. Pod względem logistycznym było to przedsięwzięcie nietuzinkowe - 60 tys. sztuk plakatów to inaczej 9 ton plakatów na 20 europaletach.

Akcją plakatową gnieźnieńskiego samorządu powiatowego zainteresowało się wiele mediów ogólnopolskich, w tym m.in. Polska Agencja Prasowa, Onet.pl, Wirtualna Polska.pl, portal samorządowy.pl i in.

Autorem plakatów jest gnieźnieński artysta plastyk Jarosław Gryguć. Nadzór merytoryczny nad przygotowaniem tego wyjątkowego wydawnictwa sprawowała kilkuosobowa komisja w składzie: dr Robert Andrzejewski, Wicestarosta Gnieźnieński; Jacek Wrzesiński, kierownik grodu w Grzybowie/Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy; Tomasz Janiak, archeolog, pracownik Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie; Agnieszka Rzempała – Chmielewska, Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju, kierownik projektu oraz Aleksandra Kuźniak, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu.
Contact PolishPLEnglish (UK) GermanDE-CH-AT
Visitors: 130614